Wybielanie zębów – najlepsze domowe sposoby. Czy warto?

Niestety, nie każdego stać na drogie rozwiązania oferowane w gabinetach stomatologicznych.

Alternatywę mogą stanowić domowe metody – przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dzisiaj pragniemy przedstawić absolutne TOP 5 zabiegów wybielających zęby.

 1. Herbata z czystka
  Czystek to roślina doskonale znana. Wykorzystywana jest bowiem w leczeniu rozmaitych chorób i dolegliwości. Wiele osób stosuje ją profilaktycznie, gdyż ma pozytywny wpływ na układ trawienny, immunologiczny i naczyniowo-sercowy.
  Co więcej, herbata z czystka jest także doskonałym sposobem na wybielenie zębów. Jej codzienna konsumpcja w ilości 2-3 kubków, pozwala wybielić zęby o nawet kilka tonacji. Jest to przy tym rozwiązanie w pełni bezpieczne – nie powodujące absolutnie żadnych defektów.
 2. Soda oczyszczona
  Soda oczyszczona to produkt spożywczy znany przede wszystkim ze swoich silnych właściwości odkwaszających i oczyszczających. Często stosowana jest w formie detoksu. Skuteczna jest także w przypadku zabiegów wybielających zęby. Efekty szczotkowania tą substancją widoczne są niemal natychmiastowo.
  Metoda ta ma jednak wadę – może negatywnie wpływać na kondycję szkliwa zębów. Z tego też względu, żaden stomatolog nie poleca tego rozwiązania. My również zalecamy ostrożne obchodzenie się z sodą. Mimo świetnych efektów wybielających (rezultaty widoczne są natychmiastowo), chyba nie warto ryzykować.
 3. Sok z cytryny
  Sok z cytryny to kolejna substancja, której wykorzystanie niesie za sobą szereg korzyści. Doskonale sprawdza się w roli suplementu wzmacniającego organizm i nie tylko.
  Wysoką efektywnością sok z cytryny może pochwalić się także przy zabiegu wybielania zębów. Szczotkowanie tą substancją pozwala osiągnąć natychmiastową poprawę.
  Ze względu na dużą zawartość kwasów owocowych należy jednak zabieg przeprowadzać od czasu do czasu.
 4. Nasiona z truskawek
  Truskawka to owoc, o którym bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że jest smaczny i zdrowy. Jak jednak wpływa na zęby? Otóż, za sprawą swoich drobnych nasionek, które pokrywają wierzchnią warstwę – potrafi dotrzeć do zanieczyszczeń, pochłonąć je i usunąć. Tym samym, truskawki to owoce przyczyniające się do higieny jamy ustnej, i w konsekwencji – koloru zębów.
 5. Kawa, a raczej jej brak
  Domowym sposobem na białe zęby może okazać się po prostu odstawienie kawy. Wszak, ten pobudzający napój – ma ogromny wpływ na kolor zębów. Według stomatologów, spośród wszystkich spożywczych produktów – to właśnie kawa ma największy wpływ na występujące przebarwienia. Tym samym, odstawienie kawy – może stanowić pierwszy krok ku śnieżnobiałemu uśmiechowi.

Domowe sposoby na białe zęby

Domowe sposoby na białe zęby – mogą być skuteczne, aczkolwiek należy mieć świadomość, że trudno porównywać ich efektywność do profesjonalnych zabiegów, czy nawet profesjonalnych kosmetyków – past i pasków wybielających. Co więcej, częstokroć powodują skutki uboczne i uszkadzają szkliwo.