Powiększanie piersi bez operacji. Czy jest możliwe?

Obecnie medycyna oferuje co najmniej kilka alternatywnych rozwiązań jeśli chodzi o powiększanie piersi. W dzisiejszej publikacji przedstawiamy metody powiększania biustu nie wymagające operacji.

Pragniemy przy tym zauważyć, że każdy z niżej przedstawionych zabiegów ma swoje wady i zalety. Artykuł nie ma charakteru sponsorowanego i stanowi subiektywną ocenę autorów.

Ćwiczenia na większy biust

Ćwiczenia na większy biust to przede wszystkim masaże oraz trening mięśni klatki piersiowej. Co prawda miseczka nie ulegnie zmianie, ale optycznie piersi będą wyglądały na większe. Ponadto, biust będzie jędrniejszy.

Korzyścią z realizacji ćwiczeń na powiększanie piersi jest również profilaktyka przeciwko chorobom nowotworowym, które bardzo często dosięgają kobiet. Jednocześnie warto zaznaczyć, że tego typu ćwiczenia – nie pozwalają na znaczną poprawę. Zwykle biust tą metodą można powiększyć maksymalnie o 1-2 rozmiary.

Kwas hialuronowy – żel Macrolane

Innym zabiegiem jest wszczepienie w piersi żelu Macrolane, czyli preparatu, którego bazą jest naturalnie występujący w ludzkim organizmie kwas hialuronowy. 

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym jest metodą, której trwałość szacuje się na około 2-3 lata. Pacjentka może uzupełniać co kilka miesięcy kwas hialuronowy, co sprawi, że mięśnie będą stale utrzymywały daną wielkość i kształt. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest także w poprawie wyglądu po urazach i innych operacjach.

Metoda powiększania piersi kwasem hialuronowym jest małoinwazyjna. Wykonuje się ją w znieczuleniu miejscowym. Nakłucia są wykonywane w dolnej części piersi przez co są praktycznie niewidoczne. Okres rekonwalescencji jest bardzo krótki. Jedyną wadą tego rozwiązania jest spory koszt (kilka tysięcy złotych).

Lipolifting – powiększanie piersi własnym tłuszczem

Alternatywnym rozwiązaniem dla implantów jest także lipotransfer – innowacyjna metoda powiększania biustu, która wykorzystuje nadmiary tkanki tłuszczowej znajdujące się w pozostałej części organizmu.

Lipotransfer dzielimy na dwie części: liposukcję czyli zabieg pobierania tłuszczu oraz wszczepianie uzyskanego tłuszczu w piersi. Szacuje się, że przyswajalność tłuszczu wynosi średnio około 50%. Wadą tej metody jest niewątpliwie to, iż – nie mamy żadnej gwarancji rezultatów. Zdarza się bowiem, że tłuszcz przyswaja się bardzo słabo (na poziomie około 20%).

Powyższe, w połączeniu z dosyć wysokimi kosztami realizacji zabiegu sprawia, że na lipolifting decyduje się relatywnie małe grono kobiet – mimo, że efekty wyglądają bardzo dobrze (biust wygląa naturalnie).

Ćwiczenia na większy biust

Tabletki i kremy na powiększanie piersi

Powszechne zastosowanie znajdują także tabletki i kremy na powiększanie piersi. Ich skład oparty jest na fitoestrogenach – naturalnych hormonach. Udowodniono, że są to związki, które mogą przyczyniać się do wzrostu piersi.

Kremy i tabletki dostępne są w aptekach, drogeriach oraz internecie. Spośród wszystkich produktów najlepszą opinią cieszą się suplementy ProBreast Plus – kompleksowa formuła (suplement i krem).

Wspomniany ProBreast Plus to bardzo ciekawa formuła, która stanowi odpowiedź na potrzebę powiększania biustu w domu. Multum zadowolonych konsumentek oraz bardzo dobry skład obu produktów sprawia, że produkt cieszy się naprawdę sporym zainteresowaniem.

Dieta na większy biust

We wszelkiego rodzaju zestawieniach przedstawiających alternatywne metody powiększania biustu pojawia się dieta na większy biust. Czy faktycznie poprzez zmianę odżywiania można powiększyć piersi? Czy dieta na większy biust działa?

Niestety, dieta na powiększanie piersi to rozwiązanie, o którym trudno powiedzieć, że jest skuteczne. Przede wszystkim dlatego, że wraz ze wzrostem biustu dochodzi do zwiększenia całkowitego poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie. A przecież mało komu zależy na zmianie całej sylwetki.