Młody zielony jęczmień – skuteczne tabletki na odchudzanie?

Ogromna popularność wyciągu z zielonego jęczmienia nie jest zasługą właściwości odkwaszających, przeciwzapalnych czy przeciw-utleniających. Najczęściej zielony jęczmień traktowany jest po prostu jako środek wspomagający odchudzanie. Czy jest to zasadne? Czy faktycznie młody jęczmień może być traktowany jako suplement odchudzający?

Na rynku suplementów diet zdecydowaną większość stanowią produkty wspomagające odchudzanie. W zasadzie, nie można się temu dziwić – nadwaga jest bowiem problemem, który według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) może dosięgać nawet połowę cywilizowanej społeczności. Problem ten określany jest nawet jako choroba XXI wieku.

Niestety, bardzo dużo produktów na odchudzanie jest po prostu nieskuteczna. Na całe szczęście, nie można tego powiedzieć o zielonym jęczmieniu, którego właściwości odchudzające zdają się być naprawdę silne. Potwierdzają to nie tylko niezależne badania kliniczne, ale także liczne opinie ekspertów ds. żywienia, dietetyków oraz przede wszystkim konsumentów.

Silne właściwości redukujące tkankę tłuszczową to efekt przede wszystkim bardzo dużej zawartości błonnika pokarmowego, który nie tylko zwiększa wydajność pracy układu trawiennego, ale także pęcznieje w żołądku i tym samym powoduje uczucie sytości. Swojego rodzaju asystę dla procesów odchudzających stanowią również witaminy z grupy B oraz potas.

Warto przy tym zauważyć, że we wszelkiego rodzaju rankingach suplementów diet na odchudzanie, produkty bazujące na zielonym jęczmieniu plasują się na topowych pozycjach. Przykładem takowego preparatu jest chociażby Green Barley Plus (kompozycja zielonego jęczmienia oraz garcynii cambogia).

Cena młodego zielonego jęczmienia

Biorąc pod uwagę powyższe, można dojść do błędnego wniosku, że suplement diety z tak licznymi właściwościami nie może być tani. Nic bardziej mylnego! Zielony jęczmień to preparat, który dostępny jest na dosłownie każdą kieszeń.

Preparat sprzedawany jest w dwóch formach: proszku oraz tabletek. Jednomiesięczny zapas zielonego jęczmienia w proszku to koszt około 15-30 złotych (w zależności od producenta i pochodzenia). Z kolei za jednomiesięczny zapas wyciągu z zielonego jęczmienia w tabletkach musimy zapłacić nieco więcej, bo około 100-150 złotych.

Spora różnica w cenie jest wynikiem przede wszystkim tego, iż preparaty w tabletkach są znacznie wygodniejsze w stosowaniu. Co więcej, nierzadko uzupełnione są w minerały, witaminy i inne składniki aktywne. Dzięki temu, ich efektywność stoi na jeszcze wyższym poziomie.

Sok z młodego jęczmienia

Przygotowanie zielonego jęczmienia w proszku jest bardzo proste. Wystarczy wymieszać porcję proszku (w zależności od zaleceń producenta) z zimną lub letnią wodą. Nie należy zalewać go wrzątkiem, gdyż spowoduje to utratę części właściwości.

W przypadku stosowania profilaktycznego zaleca się przyjmować sok z zielonego jęczmiania 2-3 razy na dobę (chyba, że producent zaleca inaczej).

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pojawiającego się dyskomfortu – warto skonsultować to ze specjalistą (lekarzem, dietetykiem lub ekspertem ds. żywienia).

Zielony jęczmień w tabletkach

Smak soku z młodego jęczmienia nie zawsze trafia w kubki smakowe konsumenta. Wręcz można powiedzieć, że dla zdecydowanej większości jest on… nie do zniesienia. Nic więc dziwnego, że producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i stworzyli preparat w postaci tabletek. To wygodniejsze, ale i często znacznie skuteczniejsze rozwiązanie (preparaty uzupełniane są w witaminy, minerały i inne składniki aktywne).

Częstotliwość stosowania zielonego jęczmienia w tabletkach zależna jest od zaleceń producenta. Zwykle wskazaniem jest przyjmowanie 1-2 kapsułek.

Zielony jęczmień – skutki uboczne stosowania

Zastanawiasz się czy tak silnie działający produkt niesie za sobą reakcje niepożądane? Uspokajamy: zielony jęczmień to preparat, który jest w pełni bezpieczny. Nie powoduje absolutnie żadnych skutków ubocznych.

W przypadku osób z wrażliwym żołądkiem zaleca się początkowo stosować zmniejszoną dawkę, aby uniknąć silnego działania przeczyszczającego.

Gdzie kupić młody jęczmień?

Młody jęczmień to produkt ogólnodostępny. Znaleźć go możemy między innymi w sklepach ze zdrową żywnością, drogeriach, aptekach oraz Internecie.

Przed wyborem konkretnego preparatu polecamy zainteresować się recenzjami, ocenami i opiniami. Wszak, nie każdy środek z zielonym jęczmieniem działa tak samo.

Najlepsze preparaty z zielonego jęczmienia

Istnieje wiele różnych preparatów bazujących na zielonym jęczmieniu. Ich skuteczność jest jednak bardzo różna. Wpływ na efektywność ma między innymi: pochodzenie (kraj oraz miejsce uprawy), faktyczna zawartość ekstraktu w produkcie, obecność innych substancji wspomagających terapię.

Z tego też względu przed zakupem zalecamy przeanalizować skład produktu oraz zaznajomić się z opiniami oraz recenzjami.