Konsekwencje zdrowotne chrapania. Dlaczego nie można lekceważyć chrapania?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak groźną przypadłością jest chrapanie. Bardzo często dochodzi do całkowitego lekceważenia tego akustycznego zjawiska, które jest pierwszym sygnałem alarmowym informującym o problemach z oddychaniem w czasie snu.

Chrapanie doprowadzić może między innymi do bezdechu sennego – czyli cyklicznego, kilku-kilkunasto sekundowego zatrzymania oddychania. Konsekwencją takiego stanu może być między innymi zawał serca i udar mózgu.

Nie lekceważ chrapania!

Wydawać by się mogło, że pomrukiwanie w czasie snu nie jest niczym złym. Wręcz przeciwnie. Chrapanie to objaw niedrożności, która może być katastrofalna w skutkach. Dlatego też, nigdy nie należy lekceważyć tego zjawiska.

Poza wyżej wymienionymi – zawałem serca i udarem mózgu, chrapanie doprowadzić może również do:

  • silnych bólów głowy
  • problemów z koncentracją
  • problemów z osiągnięciem erekcji
  • ograniczeniu sił witalnych

Jak zapobiegać występowaniu chrapania?
Oczywistym jest to, że łatwiej zapobiegać, aniżeli leczyć. Dlatego też, warto zadbać między innymi o wygodny materac i poduszkę. Kluczowa okazuje się być także pozycja w trakcie snu. Udowodniono bowiem, że spanie na wznak potęguje efekt chrapania (język zwisa ku dołowi i może powodować niedrożności).

Aby zapobiec chrapaniu należy również: ograniczyć spożywanie alkoholu przed snem, zrezygnować z palenia papierosów oraz nie jeść bezpośrednio przed snem.

Co zrobić, gdy chrapanie się pojawi?

Najrozsądniej jest po prostu skonsultować swoją przypadłość ze specjalistą – laryngologiem. Jednakże, nie zawsze jest to konieczne. W wielu przypadkach wystarczy zdiagnozować przyczynę i ją wyeliminować.

Skuteczne w leczeniu chrapania są również leki na chrapanie bez recepty takie jak Snoran Plus. Pozytywnymi opiniami pochwalić się mogą również różnorakie preparaty w formie spray’ów i areozolów aplikowanych bezpośrednio do nosa.

W przypadku nie ustępowania chrapania przez kilka tygodni, niezbędna jest konsultacja z laryngologiem.

Rekomendujemy: SNORAN PLUS

Chrapanie to dolegliwość, która dosięga około 35% Polaków. W zdecydowanej większości przypadków, chrapanie pojawia się u mężczyzn (około 70%).

Przyczyn chrapania może być wiele: od złej diety, poprzez niedrożności wywołane chorobą, a skończywszy na zaburzeniach w anatomicznej budowie górnych dróg oddechowych.

Jednym z najefektywniejszych sposób na chrapanie jest innowacyjny suplement – Snoran Plus. To kompozycja tylko i wyłącznie naturalnych składników, których suplementacja przynosi zaskakująco dobre rezultaty.

Snoran Plus – co sądzą o nim inni?
Najlepszą rekomendacją dla suplementów diet są oczywiście opinie innych, zadowolonych użytkowników. W przypadku Snoran Plus – jest ich cała masa. Mało tego, trudno znaleźć jakąkolwiek opinię, która miałaby negatywny wydźwięk. To samo mówi za siebie.

Użytkownicy chwalą sobie Snoran Plus za: szybkość działania, brak skutków ubocznych oraz przede wszystkim – trwałość. Poniżej publikujemy kilka wybranych opinii na temat tego preparatu.

Kacper1987, portal Medonet.pl:
Zastosowałem Snoran Plus przed dwoma miesiącami. Dzisiaj praktycznie nie chrapię. Epizodycznie pochrapuję tylko po mocno zakraplanych imprezach. Nie mniej jednak – z czystym sumieniem jak najbardziej polecam ten środek. Działa naprawdę w ekspresowym tempie. Mam nadzieję, że efekty utrzymają się przez długi czas.

Monika67, portal abczdrowie.pl:
Generalnie trudno do czegoś się przyczepić, bo Snoran Plus okazał się: skuteczny, szybki, a jego efekty wyglądają na trwale (od ostatniej tabletki minęło jakieś pół roku).

Karolek1, portal poradnikzdrowie.pl:
Snoran Plus jest preparatem niezwykle silnym, który daje natychmiastowe efekty. Przetestowałem go na swojej skórze i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu, kto ma jakiekolwiek wątpliwości co do tego środka. Jak najbardziej polecam!