Jak schudnąć 10 kg w miesiąc?

Czy wiesz, że nawet ponad 15% Polaków ma nadwagę wynoszącą 10 kilogramów lub więcej? Co gorsze, liczba osób borykających się z takim nadmiarem tkanki tłuszczowej bezustannie wzrasta.

Wiele osób pragnie pozbyć się zbędnych kilogramów możliwie jak najszybciej. Niektórzy stawiają sobie za cel redukcję 10 kilogramów w jeden miesiąc. Czy jest to możliwe? Czy można chudnąć w tak szybkim tempie?

10 kilogramów w miesiąc – czy realne?

Doświadczenia wielu osób mówią, że 10 kilogramów w ciągu miesiąca to cel, który jest jak najbardziej realny. Nie mniej jednak, jego realizacja wymaga naprawdę ogromnego poświęcenia. Zadbać należy o dietę i trening. Kluczowa okazać się może również suplementacja.

Odżywianie

Nawyki żywieniowe wymagają wielkiej metamorfozy. Przede wszystkim, musimy zadbać o to, by całkowity bilans diety był mniejszy o 200-300 kcal względem generowanego zapotrzebowania energetycznego. Spowoduje to co prawda mały głód (szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych), ale pozwoli przy tym chudnąć w bardzo szybkim tempie.

Bilans wartość odżywczych powinien wynosić:

  • 2200 kcal – dla kobiety pracującej fizycznie
  • 1900 kcal – dla kobiety pracującej umysłowo
  • Do 3200 kcal – dla mężczyzny pracującego fizycznie
  • 2500 kcal – dla mężczyzny pracującego umysłowo

Trening

Pozbyć się nadmiaru zbędnych kilogramów można również poprzez realizację ćwiczeń. Cechować je musi objętość na poziomie około 60-75% max HR i objętość nie mniejsza niż 30 minut.

Trening musi być realizowany regularnie (najlepiej codziennie) i mieć charakter progresywny.

Suplementacja

Rola suplementacji jest bardzo duża. Pozwala przyśpieszyć procesy redukcyjne o nawet kilkadziesiąt procent. Stosować należy preparaty sprawdzone i dobrze opiniowane.

Do hitów ostatnich miesięcy z całą pewnością możemy zaliczyć takie produkty jak: Acai Berry Extreme, Fibre Select, Green Barley Plus, Slimets oraz Piperinox. Pełne zestawienie skutecznych suplementów odchudzających (najlepszych) znaleźć można na Fit Poradni: https://fitporadnia.pl/tabletki-na-odchudzanie/.

Alternatywnie, wykorzystać można zielona herbatę:

Przykładem suplementu diety, który towarzyszy społeczeństwu od wielu lat jest zielona herbata. To w pełni naturalny środek, którego skuteczność została wielokrotnie potwierdzona badaniami medycznymi. Mimo tego, popularność zielonej herbaty nie jest zbyt duża. Dlaczego?

Przede wszystkim wynika to z faktu, iż zielona herbata nie jest szeroko reklamowana w mediach. Trudno doszukiwać się spotu telewizyjnego z zieloną herbatą w roli głównej.

Nie mniej jednak, jest to rozwiązanie o potwierdzonej, wysokiej skuteczności. Mimo braku reklamy, ma wielu swoich zwolenników. Wszakże, to co w TV nie zawsze jest prawdą. Wiele, reklamowanych środków, które określa się mianem „nowości”, „hitu” i podobnie – nawet nie dorównuje efektywnością zielonej herbacie.

Jak działa zielona herbata?

Zielona herbata to środek, którego działanie jest niezwykle silne. Oddziałuje przede wszystkim na układ pokarmowy, powodując poprawę jego pracy. Zwiększa tym samym efektywność procesów trawiennych i przyśpiesza metabolizm. Co więcej – zielona herbata wykazuje właściwości hamujące apetyt.

Reasumując – łaknienie maleje, metabolizm przyśpiesza. Czy można oczekiwać więcej. Nie sądzę. Tym bardziej, że jest to środek w pełni naturalny, nie powodujący absolutnie żadnych kłopotów zdrowotnych.

Zieloną herbatę dostaniemy w każdym sklepie ze zdrową żywnością, hipermarkecie, Internecie, a nawet w aptekach. Cena za opakowanie wystarczające na jeden miesiąc parzenia zwykle nie przekracza 10 złotych.