Domowe sposoby na pryszcze

Właśnie się pojawił. Jest uciążliwy i stanowi defekt kosmetyczny. Oto i on: pryszcz – zmora zarówno nastolatków, jak i osób dojrzałych.

Wypryski mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie. Często na pozbycie się pryszcza mamy niewiele czasu. W dzisiejszym artykule pragniemy odpowiedzieć na tak często zadawane pytanie, które brzmi następująco:

Pryszcz – jak się pozbyć?

Pryszcze mogą ustępować samoistnie po kilku dobach, wysuszając się w sposób naturalny. Niestety, nie zawsze chcemy chodzić z ogromnym wypryskiem na czole przez kilka dni. Wówczas to, mamy do wyboru kilka rozwiązań, które przedstawiamy poniżej.

Tabletki na pryszcze/trądzik bez recepty

Zdecydowanie najpopularniejszą formą walki z pryszczami jest korzystanie z tabletek przeciwtrądzikowych bez recepty. Wynika to z faktu, iż są one szeroko reklamowane w każdym medium.

Skuteczność takich preparatów jest bardzo różna. Przed wyborem konkretnego specyfiku warto zapoznać się z jego opiniami i recenzjami, bowiem wiele produktów najzwyczajniej w świecie po prostu nie działa.

Jednym ze środków, których skutecznośc nie ulega absolutnie żadnym wątpliwościom jest Nonacne.

Maści i kremy wysuszające

Kolejny farmaceutykiem dostępnym bez recepty są wszelkiego rodzaju maści i kremy, które działają przeciwzapalnie, antybakteryjnie i wysuszająco.

Skuteczność, podobnie jak w przypadku tabletek – jest zróżnicowana. W tym przypadku również zalecamy zaznajomienie się z opiniami i recenzjami.

Domowe sposoby na pryszcze

Alternatywą dla farmaceutyków jest wykorzystanie „babcinych przepisów”. Wszak, niegdyś tylko w ten sposób można było uporać się z trądzikiem i pryszczami. Poniżej prezentujemy trzy wybrane sposoby, każdy ma inne działanie. Oczywiście można stosować kurację kombinowaną, tzn łączyć każdy ze sposobów.

Pryszcze to przypadłość, która towarzyszy ludzkości od zawsze. Niegdyś leczono je tylko w sposób naturalny, wykorzystując przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Do dziś niektóre z nich są popularne.

Skuteczność takich rozwiązań jest bardzo różna. Wszystko zależy od typu problemu i indywidualnych uwarunkowań. Czyli… tak samo jak w przypadku leczenia farmakologicznego. Po co zatem wydawać krocie na leki, skoro można pozbyć się pryszczy wykorzystując podstawowe produkty spożywcze?

Lód

Banalny sposób na pozbycie się obrzęku i rozszerzenie porów celem usunięcia bródu i tłuszczu. Wystarczy przyłożyć kostkę lodu do pryszcza i trzymać przez kilka sekund. Zabieg można powtarzać do woli.

Maseczka miodowa

Miód działa antybakteryjnie, dlatego stanowi produkt, który wykorzystywany jest w leczeniu wszelkich infekcji bakteryjnych. Doskonale sprawdza się w leczeniu pryszczy. To co jest największą zaletą maseczki miodowej to niemal natychmiastowa poprawa (zmniejszenie objętości pryszcza).

Maseczkę miodową przygotowujemy następująco: miód naturalny w ilości dwóch łyżek należy wymieszać z sokiem z połowy cytryny i oliwą z oliwek (dwie łyżeczki). Tak przygotowaną miksturę należy nałożyć na skórę zmienioną chorobowo i masować przez kilka minut. Następnie dokładnie umyć twarz płynem antybakteryjnym. Zabieg może działać wysuszająco, dlatego przy częstym stosowaniu zaleca się stosowanie kremów nawilżających.

Maseczka z drożdży

Świetnymi recenzjami może pochwalić się również maseczka drożdżowa, która nie tylko usuwa pryszcze, ale także odżywia i wygładza cerę. Zabieg ten zaleca się stosować także po wyleczeniu tego nieestetycznego defektu.

Do około 100g drożdży spożywczych dodaj łyżeczkę oleju lnianego i odrobinę ciepłego mleka. Wymieszaj wszystkie produkty. Uzyskując jednolitą „papkę” możesz rozpocząć zabieg nakładania na miejsce z występującymi wypryskami. Maseczkę należy pozostawić na około 20 minut, a następnie zmyć letnią wodą.

A Wy drodzy czytelnicy, z jakich metod korzystacie? Czy według Was domowe sposoby na pryszcze są równie skuteczne co tabletki i inne preparaty dostępne w aptekach?