Depilacja laserowa: przeciwskazania, przebieg zabiegu i cena

Depilacja laserowa to jedyna forma usuwania włosów, której efekty utrzymują się przez kilka lat. Dedykowana jest głównie osobom, które borykają się z podrażnieniami skóry po innych formach zabiegowych.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Ten zabieg kosmetyczny nie może być wykonywany u wszystkich. Do głównych przeciwskazań zaliczamy:

  • skórę po opalaniu (słońce, solarium)
  • skórę z infekcjami bakteryjnymi lub wirusowymi
  • ciążę
  • niektóre antybiotyki
  • stosowanie bronzerów i samoopalaczy

Należy mieć na uwadze, że depilację laserową przeprowadza się tylko u osób z ciemnym włosem. Na rudych, siwych oraz blond efekt zabiegu jest niezadowalający (brak barwnika, który bierze udział w rozpadzie włosa).

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed pierwszym zabiegiem depilacji laserowej przeprowadzany jest szczegółowy wywiad przez dermatologa. Lekarz wypytuje o ogólną kondycję i zdrowie pacjenta. Ponadto, przeprowadzana jest próba laserowa na niewielkim obszarze skóry, aby móc wyeliminować ewentualne reakcje alergiczne organizmu.

Długość włosa do zabiegu nie powinna być krótsza niż pięć milimetrów (należy zaprzestać usuwać włosy minimum miesiąc przed zabiegiem).

Przebieg zabiegu depilacji laserowej

Na wiązkę światła reagują włosy w fazie wzrostu, dlatego też niezbędne jest przeprowadzenie kilku zabiegów (nie zawsze włos jest w fazie wzrostu), aby osiągnąć pełen, trwały efekt.

Zabiegi przeprowadzane są zwykle w seriach – jeden raz na miesiąc przez pół roku. W wielu przypadkach musi być on powtarzany później raz na rok.

Po zabiegu mogą wystąpić drobne podrażnienia (coraz rzadziej występują, gdyż stosowana jest jeszcze nowsza aparatura). Pacjent nie powinien stosować gorących kąpieli, korzystać z sauny, opalać skóry. Przez pierwsze tygodnie należy nie stosować zabiegów kosmetycznych (peelingów itd).

Cena zabiegu

Cena waha sie w zależności od depilowanego miejsca oraz lokalizacji gabinetu kosmetycznego. Przykładowe ceny zabiegów w Warszawie:

Wąsik – 300 złotych, okolice bikini – 500 złotych, plecy – 500 złotych, nogi – 400 złotych.

Depilatory laserowe do depilacji w domu – czy warto?

Depilacja to zabieg, któremu kobiety poddają niemal całe ciało. Panie pozbywają się owłosienia z rąk, nóg, twarzy, a także okolic bikini. Nierzadko również pozbywają się włosów z dolnej części pleców.

Metod depilacji jest co najmniej kilka. Jedną z najwygodniejszych, najbardziej komfortowych jest depilacja laserowa. Obecna technologia pozwala przeprowadzić zabieg depilacji laserowej w domu. W dzisiejszej publikacji przygotowaliśmy przegląd opinii na temat najpopularniejszych depilatorów laserowych, zapraszamy do lektury.

Philips Lumea Prestige (cena: ok. 2000 złotych)

Katarzyna (26 lat, Białystok)

Moja przygoda z depilacją laserową zaczęła się od wizyty w salonie kosmetycznym. Za serię zabiegów depilacji bikini zapłaciłam 1800 złotych… całkiem sporo, biorąc pod uwagę, że niemal za tą samą cenę kupiłam Philip Lumea Prestige – sprzęt do depilacji laserowe. Jestem bardzo zadowolona z depilacji laserowej, jedyną wadą tego sprzętu jest lekka nieporęczność. Nie mniej jednak, na pewno jest to dobra alternatywa dla drogich zabiegów.

Nasza ocena: 7/10

Depilator IPL Remington (cena: ok. 900 złotych)

Moniika (22 lata, Bydgoszcz)

Przyznam szczerze, że IPL Remington lekko mnie zawiódł. Być może przez moją niewiedzę. Nie wiedziałam, że depilatory IPL nie wykazują takiej samej trwałości jak ma to w przypadku depilacji laserowej oferowanej przez gabinety medycyny estetycznej.

W każdym razie, cena tego sprzętu była bardzo zachęcająca. Dlatego też, zdecydowałam się na skorzystanie właśnie z niego. Suma sumarum jestem zadowolona, ale biorąc pod uwagę inne dostępne depilatory – dzisiaj zdecydowałambym się na inny wybór.

Nasza ocena: 6/10

Rio Laser Hair Removal (cena: ok. 2000 złotych)

Angelika (32 lata, Kołobrzeg)

Jestem kosmetyczką od prawie 12 lat. Mam obycie z różnego rodzaju sprzętem kosmetycznym, także tym do depilacji. Osobiście korzystam z Rio Laser Hair Removal – czyli urządzenia do depilacji laserowej. Aktualnie według mojej wiedzy to jedno z najskuteczniejszych narzędzi.

Sama obcowałam z wieloma różnymi aparatami do depilacji. Rio Laser jest poręczny, dociera do najtrudniej dostępnych miejsc i przede wszystkim – gwarantuje skuteczność na najwyższym poziomie.

Nasza ocena: 9/10